Samsung tregon ekranin 49 inç me lakim ekstrem

LAJME

Në Show Electronic Consumer (CES), Samsung po paraqet një monitor ekstremisht të lakuar. QLED në format 32: 9, 49 inç, ka një rezolutë prej 5120×1440 pixel dhe një ritëm të rifreskimit 240 Hz, transmeton Telegrafi.

Ekrani është certifikuar për HDR 1000. Ai mbështet FreeSync2 të AMD dhe është gjithashtu i pajtueshëm me Nvidia G-Sync.

Lakimi ekstrem, siç e thotë Verge, përcjell një përvojë gjithëpërfshirëse “ku ekrani ndjehet sikur është në të gjitha anët”. Ka një dritë të madhe blu në anën e pasme, gjë që e bën ekranin të shfaqet si një film fiction shkencor.

Paralelisht me Odyssey G9, Samsung njoftoi edhe monitorët më të vegjël të Odyssey G7. Ata duhet të ofrohen në versione 32- dhe 27-inç në format 16: 9 dhe rezolucion 2560×1440 piksele.

Shkalla e rifreskimit është gjithashtu 240 Hz, shkëlqimi është më i ulët me HDR600 sesa me Odyssey G9. Ashtu si modeli më i madh, Odyssey G7 vjen me një rreze prej 1000. Çmimet për këta ekranë sillen nga 1200 eruo dhe më lart. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *