Rey Manaj mbërrin te Barcelona për testet mjekësore

LAJME

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj ka mbërritur në qytetin e Barcelonës, ku do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore gjatë ditës.

Pas përshpejtimit të bisedimeve javëve të kaluara, sulmuesi shqiptar i vitit 1997 është duke u përgatitur të nënshkruajë me klubin Blaugrana.

Megjithatë, Manaj nuk do të luaj në ekipin e para të katalunasve, por tek Barcelona B.

Lexo po ashtu:
Rey Manaj shumë pranë kalimit te Barcelona B
Rey Manaj shumë pranë kalimit te Barcelona B
Të gjithë marrëveshjet thuhet se janë bërë për blerjen e tij përfundimtare nga Albacete, skuadra e renditur në vendin e 15-të në.

Manaj arrivato a Barcellona: oggi le visite mediche
Rey Manaj è arrivato a Barcellona, dove in giornata sosterrà le visite mediche. Dopo l’accelerata delle scorse settimane, l’attaccante classe 1997 si app…

Deri më tani për të këtë sezon, Manaj ka zhvilluar 11 paraqitje duke shënuar tre gola.

Ai te Barcelona B do të nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare, ndërsa në të kaluarën ka luajtur te Interi, Pescara, Pisa dhe Granada. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *