OnePlus 8 dhe 8 Pro mund të lansohen më herët se sa pritej

LAJME

Telefonat e ardhshëm OnePlus, përkatësisht, OnePlus 8 dhe 8 Pro janë shfaqur në internet në disa rrjedhje deri më tani.

Tani pajisjet thuhet se do të debutojnë më herët se zakonisht.

Ishan Agarwal deklaroi në një postim në Twitter se OnePlus do të lansoj OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro në fund të marsit ose prillit.

Për referencë, OnePlus ka filluar OnePlus 6 dhe 7 në maj të dy viteve të kaluara. Prandaj, data e njoftuar është më e hershme se zakonisht.

Rrjedhja vjen në të njëjtën javë kur OnePlus 8 dhe 8 Pro u vunë re në faqen e Amazon India.

Supozohet se të dy telefonët mund të shfaqen në MWC 2020.

OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro ka të ngjarë të vijnë me një panel në shkallë të rifreskimit prej 120Hz.

Telefonat inteligjentë spekulohen se mundësohen nga Qualcomm Snapdragon 865 SoC.

Më tej, seria OnePlus 8 gjithashtu pritet të ketë mbështetje për mbushës wireless (pa kabllo) këtë herë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *