Huawei P40 Pro pritet të sjell zmadhimin më të madh optik, në një kamerë telefoni

Zmadhimi i kamerave telefonike pritet të bëhet edhe më i mirë në vitin 2020, dhe Huawei P40 Pro mund të sjell zmadhim optik prej 10x, sipas një hulumtimi nga analisti i teknologjisë, Ming-Chi Kuo. Do të ishte telefoni i parë kryesor që arrin atë nivel të zmadhimit optik, i cili ruan cilësinë e imazhit shumë […]

Continue Reading

Hapen regjistrimet për Galaxy S20, në prag të lansimit

Përpara lansimit të serisë Galaxy S20 muajin e ardhshëm, Samsung ka filluar të pranojë regjistrime paraprake për pajisjen. Regjistrimi paraprak i Galaxy S20 nuk do të thotë që jeni duke para-porositur pajisjen. Në vend të kësaj, kjo do të sigurojë që Samsung do t’ju informojë kur seria Galaxy S20 do të dal në para-porosi në […]

Continue Reading

Kamera 108 MP e Galaxy S10 Ultra do të shkrep foto të mira 12MP

Një nga karakteristikat më emocionuese të Samsung Galaxy S20 Ultra mund të jetë kamera e tij e përfolur prej 108MP, dhe një aplikim i ri për markën Samsung konfirmon se do të shkrep fotografi në 12MP. Samsung ka aplikuar për një teknologji të quajtur ‘Nonacell’, siç është vërejtur nga LetsGoDigital, dhe përderisa marka tregtare nuk […]

Continue Reading

Apple shet më shumë orë se gjithë industria zvicerane e orëve

Vitin e kaluar, Apple Watch kishte shitur mbi 30 milionë orë. Apple la industrinë zvicerane të orëve shumë larg me shitjet e saj. Sipas një raporti nga firma konsulente britanike Strategy Analytics, e gjithë industria zvicerane e orëve shiti 21.1 milionë orë dore në 2019, 13 për qind më pak se në vitin e kaluar. […]

Continue Reading

OnePlus 8 dhe 8 Pro mund të lansohen më herët se sa pritej

Telefonat e ardhshëm OnePlus, përkatësisht, OnePlus 8 dhe 8 Pro janë shfaqur në internet në disa rrjedhje deri më tani. Tani pajisjet thuhet se do të debutojnë më herët se zakonisht. Ishan Agarwal deklaroi në një postim në Twitter se OnePlus do të lansoj OnePlus 8 dhe OnePlus 8 Pro në fund të marsit ose […]

Continue Reading

Samsung synon të shesë 10 milionë njësi të Galaxy Fold, vitin e ardhshëm

Telefonat inteligjentë të palosshëm janë në fillimet e tyre. Huawei Mate X nuk është ende në dispozicion dhe Samsung Galaxy Fold po ballafaqohet me probleme, si të tanishme, ashtu edhe të së kaluarës. Megjithatë, kjo nuk ndikon që Samsung të ketë ëndërra të mëdha, pasi kompania synon të shesë më shumë se gjashtë milion pajisje […]

Continue Reading

Modeli i ri GoPro HERO8 Black, nivel krejt tjetër!

Pavarësisht se a jeni prodhues filmash, ‘vlogger’, artist i ri, apo thjesht dëshironi të regjistroni kujtime, me modelin e ri të GoPro, ju mund të realizoni gjëra të paimagjinueshme deri tani! GoPro HERO8, është kamera më e mirë që GoPro ka sjellë në treg ndonjëherë. GoPro ka arritur të përmirësojë në mënyrë drastike karakteristikën më […]

Continue Reading

Uber prezanton dukjen e dronit që do shërbejë për shpërndarjen e ushqimit

Krahët rrotulluese do t’i mundësojnë këtij droni, të fluturojë me shpejtësi më të madhe. Dronët e zhvilluar nga Uber, pritet të nisin shpërndarjen ë ushqimit në San Diego të Kalifornisë së Shteteve të Bashkuara më 2020, si pjesë Uber Eats, transmeton Telegrafi. Gjatë ditës së sotme, kompani e ka prezantuar dukjen e këtij droni, që […]

Continue Reading

Produkte teknologjike që nuk kanë ekzistuar 10 vite më parë

Bota ishte një vend shumë ndryshe 10 vite më parë. Një dekadë më parë nuk porositje dot një taksi Lyft as të shfletohej në Instagram, e as të shikoni një film dhe shkruanit një e-mail në iPad. Shumë produkte të mrekullueshme janë shpikur në 10 vitet e fundit dhe disa në pesë apo tetë vitet […]

Continue Reading

Samsung lanson tabletin e parë me 5G, Samsung Galaxy Tab S6 5G

Samsung ka lansuar një version 5G të tabletit Galaxy Tab S6 – me emrin Galaxy Tab S6 5G. Tableti me mbështetje 5G aktualisht është i kufizuar në tregun e shtëpisë së Samsung (Korenë Jugore) dhe tani është në dispozicion atje, që nga sot. Galaxy Tab S6 ka çmim KRW 999.900 (afërsisht 850 dollarë) dhe ofron […]

Continue Reading