Apple Watch Series 5 me ekran që rri gjithnjë ndezur, opsione lidhur me shëndetin dhe sigurinë

Të gjitha janë befasuar gjatë Apple Event, kur Apple nuk e lansoi Watche Series 4 ashtu si pritej, por Watch Series 5 tërësisht të ri. Gjëja kryesore, që e bën këtë pajisje të zgjuar më shumë orë se të tjerat, është se e ka ekranin gjithnjë të ndezur dhe e tregon orën dhe disa detaje […]

Continue Reading

Volocopter prezanton dronin eVTOL që mund të transportojë ngarkesa të rënda

Ndërmarrja që merret me makinat fluturuese për qarkullim urban, Volocopter është përqendruar që të avancojë sa më shumë sistemin e transportit të udhëtarëve në lartësi. Por tani, kompania e re gjermane ka prezantuar dronin e ri eVTOL, me mundësi të ngritjes dhe uljes vertikale, të krijuar për të transportuar ngarkesa të mëdha mallrash, pa ndonjë […]

Continue Reading

Xiaomi shfaq telefonin e parë në botë me pesë kamera dhe sensor 108MP

Xiaomi sapo ka prezantuar Mi Note 10, një telefon të ri me një aparat fotografik të ndërtuar rreth një sensori 108MP. Me pesë kamera në pjesën e pasme (i pari në botë, me sa duket), është e drejtë të thuash që Mi Note 10 (i quajtur Mi CC9 Pro në Kinë) është kënaqësia e një […]

Continue Reading

Patenta nga Samsung zbulon planet e kompanisë për një telefon me ekran të dyfishtë

Telefonat e palosshëm, me ekranet fleksibil dhe të palosshëm ngadalë po bëhen një ëndërr për prodhuesit e telefonave dhe ekspertët e teknologjisë. Konsumatorët, megjithatë, janë ende në kurthin e të metave të pajisjeve të tilla eksperimentale. Megjithatë, Samsung duket se ka një opsion të ri në plan. Samsung paraqiti këtë patentë të ekranit të dyfishtë […]

Continue Reading

Ora e zgjuar Honor Magic 2 arrin me një bateri që zgjat deri në 14 ditë

Huawei Watch Brand Honor prezantoi sot MagicWatch 2, i cili përfaqëson modelin e modifikuar Huawei Watch GT2. Ora e zgjuar është e bazuar në çipin Kirin A1, dhe Honor tregon një jetë të baterisë deri në 14 ditë me një mbushje të vetme për modelin 46 mm, si dhe deri në shtatë ditë për modelin […]

Continue Reading

Raporti i ri sugjeron që Galaxy S11 dhe S11+ do të vijnë me nga pesë kamera

Sipas raporteve të fundit, Samsung do të prezantojë formacionin Galaxy S11 (dhe ndoshta telefonin e dytë të tyre të palosshëm) në një ngjarje speciale të planifikuar për 18 shkurt 2020. Seria e vitit 2020 do të pasqyrojë atë aktuale, sipas spekulimeve, me tre modele (6.3-, 6.7-, dhe 6.9 inç), me variante 5G të planifikuara për […]

Continue Reading

Huawei P40 Pro pritet të sjell zmadhimin më të madh optik, në një kamerë telefoni

Zmadhimi i kamerave telefonike pritet të bëhet edhe më i mirë në vitin 2020, dhe Huawei P40 Pro mund të sjell zmadhim optik prej 10x, sipas një hulumtimi nga analisti i teknologjisë, Ming-Chi Kuo. Do të ishte telefoni i parë kryesor që arrin atë nivel të zmadhimit optik, i cili ruan cilësinë e imazhit shumë […]

Continue Reading

LG G9 mund të vijë me katër kamera dhe prizë kufjesh

Ndoshta LG nuk është aq i famshëm në botën e smartphone-ve siç ishte dikur, por ata vazhdojnë të ofrojnë pajisje të mira. Ata kanë dhënë një alternativë të besueshme për telefonat e palosshëm me aksesorët e tyre të fundit, dhe tani duket gjithashtu se kompania po bën bast për përmirësimin e kamerës në pajisjet e […]

Continue Reading

Galaxy Z Flip do të vijë me mbushës të shpejtë 15W dhe bateri 3,300 mAh

Jemi duke u afruar shumë me ngjarjen tjetër Galaxy Unpacked dhe do të marrim serinë e re Samsung Galaxy S20 së bashku me një pajisje të re të palosshme. Referuar si Samsung Galaxy Z Flip, telefoni i ri i palosshëm, pritej të arrinte me karikim të shpejtë 25W dhe përmirësime të tjera. Sidoqoftë, një raport […]

Continue Reading

Modelet Galaxy S20 pritet të lansohen me 12GB RAM, versioni S20 Ultra me 16GB RAM

Kemi parë qindra thashetheme, imazhe reale dhe koncepte të Samsung Galaxy S20. Thashethemet e fundit përmendin sasinë e RAM-it që do të hyjë brenda këtyre telefonave të rinj, dhe ato gjithashtu thonë se mund të jemi duke i thënë lamtumirë një tjetër veçorie të shkëlqyeshme të Galaxy. Sipas thashethemeve të reja, çdo pajisje në serinë […]

Continue Reading